Zwroty, reklamacje i warunki gwarancji

Zwroty i reklamacje

 

Zwroty towarów

Jeśli jesteś konsumentem lub tzw. przedsiębiorcą uprzywilejowanym, możesz odstąpić od umowy sprzedaży internetowej, bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od daty otrzymania produktu (otrzymania przesyłki). Do zachowania tego terminu wystarczy, że napiszesz do nas:

a) mailowo na adres: crossrope@lesniara.art

lub

b) w formie pisemnej na adres: Lesniara.art by Adrian Leśniara, ul. Juliana Tuwima 23, 48-340 Głuchołazy.

Niezwłocznie potwierdzimy Ci otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Wówczas wyślij do nas zwracany towar na adres: Lesniara.art by Adrian Leśniara, ul. Juliana Tuwima 23, 48-340 Głuchołazy. Po otrzymaniu towaru niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni, zwrócimy Ci środki pieniężne.

Pamiętaj, że: 

Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości zwracanego Towaru, jeżeli przed złożeniem oświadczenia o odstąpieniu od umowy używał Towaru w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Z powyższego powodu, w celu stwierdzenia przez Państwa charakteru, cech i funkcjonowania zakupionych u nas skakanek, zalecamy by do momentu podjęcia przez Państwa ostatecznej decyzji o nie zwracaniu ich, korzystali Państwo z nich jedynie na gładkich, niezabrudzonych powierzchniach (np. panele podłogowe, gładkie kafelki), by nie zarysować linek z obciążeniem.

W przypadku treści cyfrowych, jeśli wyraziłeś zgodę, a my dostarczyliśmy Ci produkt cyfrowy niezwłocznie (przed upływem 14 dni) – produkt nie może być zwrócony. Więcej szczegółów o procedurze zwrotów przeczytasz w naszym Regulaminie.

 

Reklamacje

W przypadku towarów zakupionych od dnia 01.01.2023 r. wobec konsumentów i tzw. przedsiębiorców uprzywilejowanych odpowiadamy za brak zgodności towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu 2 lat od tej chwili zgodnie z przepisami ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. Wobec pozostałych przedsiębiorców ponosimy odpowiedzialność zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego. W przypadku towarów zakupionych do dnia 31.12.2022 r. odpowiadamy z tytułu rękojmi za wadę towaru, jeśli wada zostanie stwierdzona przed upływem 2 lat od dnia wydania towaru zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego. W przypadku treści cyfrowych (ebooki, kursy itd.) również ponosimy odpowiedzialność, jeśli produkt jest niezgodny z umową. Pamiętaj, że wadą nie są uszkodzenia mechaniczne, uszkodzenia na skutek niewłaściwego użytkowania lub konserwowania oraz naturalnego zużycia. Jeżeli uważasz, że zakupiony przez Ciebie towar jest niezgodny z umową / wadliwy, możesz złożyć reklamację.

 

Aby złożyć reklamację:

1. Napisz do nas:

a) mailowo na adres: crossrope@lesniara.art

lub

b) w formie pisemnej na adres: Lesniara.art by Adrian Leśniara, ul. Juliana Tuwima 23, 48-340 Głuchołazy.

W treści reklamacji wskaż, jakiego produktu ona dotyczy oraz opisz problem, niezbędne może okazać się dostarczone przez Ciebie nagranie wideo prezentujące wadliwe działanie zakupionego produktu. Powinieneś również wskazać, jakiego sposobu załatwienia reklamacji oczekujesz (wymiana towaru czy zwrot pieniędzy).

 

2. Wyślij do nas paczkę z reklamowanym towarem.

Prosimy o niewysyłanie do nas przesyłek z opcją "za pobraniem".

Reklamacje rozpatrywane są nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.

Więcej szczegółów o procedurze reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

 

Warunki gwarancji

 

Crossrope LLC zapewnia ograniczoną dożywotnią gwarancję na uchwyty Crossrope typu slim oraz typu power.

Crossrope gwarantuje, że uchwyty Slim i Power w wersjach 2020 i nowszych będą wolne od wad materiałowych i wykonawczych przez cały okres użytkowania Produktu, jeśli Produkt będzie używany w normalnych warunkach i zgodnie z zaleceniami zawartymi w poniższym przewodniku pielęgnacji produktu oraz w poniższym przewodniku, użytkowania i bezpieczeństwa produktu. Aby jak najlepiej utrzymać linki i uchwyty, zalecamy wycieranie uchwytów suchą szmatką po każdym użyciu, przechowywanie w chłodnym, suchym miejscu i trzymanie ich z dala od wody i wilgoci.

W okresie gwarancyjnym firma Crossrope LLC bez dodatkowych opłat wymieni dowolną część uchwytu Power lub Slim w wersji 2020 lub nowszej, jeśli okaże się ona wadliwa, zacznie działać nieprawidłowo lub w inny sposób nie będzie spełniać warunków niniejszej Ograniczonej Gwarancji Dożywotniej.

Do skorzystania z niniejszej gwarancji wymagany jest oryginalny dowód zakupu.

 

PRZEWODNIK PIELĘGNACJI PRODUKTU:

1. Linki z obciążeniem Crossrope wykonane są z wysokiej jakości, trwałego rdzenia z tworzywa sztucznego i stali. Wszystkie linki w końcu się zużyją i będą wymagały wymiany, jeśli będą używane. Możesz znacznie wydłużyć żywotność swoich linek z obciążeniem, jeśli skaczesz głównie na nieściernych powierzchniach, takich jak guma, PCV lub gładkie drewniane podłogi.

2. Nie przechowuj produktów Crossrope w pobliżu ostrych przedmiotów. Nie przechowuj linek Crossrope w miejscach o bardzo wysokich lub niskich temperaturach, ponieważ może to prowadzić do pękania twardej powłoki zewnętrznej. Unikaj także przechowywania w miejscu nasłonecznionym. Chroń uchwyty przed nadmierną ilością wody i wilgoci

zapobiec ewentualnemu rdzewieniu.

3. Do czyszczenia produktów nie używaj żadnych środków chemicznych. Wystarczy przetrzeć produkty wilgotną szmatką.

 

PRZEWODNIK UŻYTKOWANIA I BEZPIECZEŃSTWA

1. Sprawdź każdą zakupioną paczkę lub produkt pod kątem brakujących lub wadliwych/uszkodzonych części. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące zakupionych produktów, nie używaj ich, dopóki nie skontaktujesz się z Crossrope LLC pod adresem support@crossrope.com i nie otrzymasz odpowiedzi na swoje pytania lub wątpliwości.

2. Zawsze sprawdzaj zakupione produkty przed i po każdym użyciu, aby upewnić się, że nie ma obszarów z rozdarciami, nacięciami, otarciami, załamaniami lub nacięciami, które odsłoniłyby stalowy rdzeń linki. Jeśli w momencie zakupu znajdziesz jakąkolwiek wadę lub defekt, NIE UŻYWAJ produktu i skontaktuj się z Crossrope LLC pod adresem support@crossrope.com. Uszkodzenie lub zużycie produktów Crossrope pojawia się naturalnie z czasem użytkowania i może być niebezpieczne. Nie należy używać tych uszkodzonych lub zużytych produktów. Należy rozważyć zakup nowego produktu Crossrope.

3. Przed każdym użyciem zakupionych produktów Crossrope należy sprawdzić, czy linka jest dobrze przymocowana do rączki. Męski łącznik liny musi być całkowicie wsunięty w żeńskie zapięcie uchwytu, a 2 zatrzaski muszą być całkowicie załączone i zablokowane. Niesprawdzenie, że skakanka jest bezpiecznie przymocowana do uchwytów, może prowadzić do poważnych i trwałych obrażeń oczu, twarzy i/lub innych części ciała.

4. Nie próbuj wykonywać żadnych ruchów, czynności ani ćwiczeń z produktami, które nie są wyraźnie zalecane na Crossrope.com. Każde użycie inne niż zalecane na Crossrope.com. Każde użycie inne niż zalecane lub użycie niezgodne z niniejszą instrukcją może prowadzić do poważnych i trwałych obrażeń oczu, zniekształcenia ciała i/lub innych trwałych uszkodzeń. Produkty te są przeznaczone WYŁĄCZNIE do użytku podczas skakania na skakance. Każde alternatywne lub niewłaściwe użycie linek Crossrope lub uchwytów może spowodować obrażenia.

5. Podobnie jak w przypadku każdej skakanki, podczas korzystania z produktów należy zawsze zachować szczególną ostrożność i chronić oczy. Możesz nosić okulary ochronne, takie jak okulary ochronne, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom w przypadku utraty chwytu na uchwytach lub jeśli skakanka pęknie, złamie się lub odrzuci. Możesz także chcieć nosić dodatkowy sprzęt ochronny podczas korzystania z produktów, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom innych wrażliwych obszarów.

6. Nigdy nie zwalniaj uchwytów podczas użytkowania. Zwolnienie podczas użytkowania może spowodować poważne obrażenia, zniekształcenie lub śmierć.

7. Zawsze przechowuj produkty w bezpiecznym, zabezpieczonym przed dziećmi miejscu.

8. Oczyść obszar treningu z wszelkich przeszkód, ostrych przedmiotów, zwierząt domowych, ludzi i innych czynników rozpraszających. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać na czystej, równej, gołej powierzchni, aby uniknąć ryzyka przewrócenia się, potknięcia lub innych obrażeń lub uszkodzeń. Używanie produktów w pobliżu innych osób lub przedmiotów może spowodować poważne obrażenia i/lub szkody.

9. Przed użyciem produktów usuń całą biżuterię, w tym pierścionki, łańcuszki i szpilki.

10. Nigdy nie owijaj żadnej części produktu wokół stóp, dłoni, ust, głowy, szyi lub ramion.

11. Noś odpowiednie buty, aby zabezpieczyć się przed możliwymi uszkodzeniami w wyniku kontaktu z produktem i odpowiednią odzież do ćwiczeń, aby nie zakłócać ruchu produktu. Zdecydowanie zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia i kontrolowaną prędkość obrotową przy ciężkich linkach Crossrope. Linki do skakania są wykonane z drutu stalowego z powłoką ochronną, ale uderzenie liny w ciało przy dużej prędkości może potencjalnie spowodować ból lub obrażenia.

12. Rozpocznij używanie produktów powoli i w pełni pod kontrolą, aby nauczyć się właściwej formy, równowagi i koordynacji.

13. Nie mocuj na stałe ani tymczasowo żadnej części produktów do żadnego innego sprzętu lub materiałów ani nie używaj ich w połączeniu z jakimkolwiek innym sprzętem lub materiałami.

14. Nigdy nie powinny używać tych samych produktów jednocześnie dwie lub więcej osób. Używanie produktu Crossrope przez więcej niż jedną osobę jednocześnie może spowodować poważne obrażenia.

15. Trzymaj produkty Crossrope poza zasięgiem dzieci, zwierząt domowych i innych osób, które mogą wymagać nadzoru. Produkty te nie są zalecane dla dzieci poniżej 18 roku życia bez nadzoru osoby dorosłej.

 

Oryginalną treść warunków gwarancji i przewodników można znaleźć na stronach:

https://www.crossrope.com/pages/warranty/

https://www.crossrope.com/pages/terms-and-conditions/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl